Každá věková kategorie má pro hru svoje specifika, každý věk potřebuje jiný přístup a každé dítko je jiné. Při sestavování tréninku proto vycházíme  a snažíme se sestavovat plány tak, aby děti chodily na tenis rády a vytvořily si tak pozitivní vztah ke sportu. Vedení dětí ke sportu není jednoduché. Jde však o investici, která se zaručeně vrátí. Dítě nejen zachrání před hodinami strávenými na telefonu či tabletu, ale především ho naučí, že bez tréninku a práce nejsou výsledky. Naučí se vyhrávat, ale i prohrávat, sport dítě vede k trpělivosti, důslednosti, řádu, cílevědomosti a fair play. V neposlední řadě vede ke zvyšování fyzické zdatnosti a vytváření krásných přátelství.  Sport je po všech stránkách dobrým vkladem do života.

Závodní tenis v ČR je rozdělen na několik věkových kategorií: minitenis, babytenis, mladší žactvo, starší žactvo, dorost a dospělí. Všichni hráči, kteří chtějí hrát tenis závodně, se musí stát členy příslušného tenisového oddílu (klubu) a dále se musí zaregistrovat do Českého tenisového svazu prostřednictvím jeho informačního systému (návod zde).

ROZDĚLENÍ A KATEGORIE HRÁČŮ

PŘÍPRAVKA A MINI TENIS

Přípravka a minitenis je hra která je určena pro hráče 6 - 7 let. Hraje se přes tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii. 

Více o kategorii 

PŘÍPRAVKA A MINI TENIS 

************************************************

BABY TENIS 8 - 9 let

Babytenis je hra která je určena pro hráče 8 - 9 let. Hraje se přes tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii. Více informací o kategorii mini tenis (tréninky, turnaje, vybavení). 

Více o kategorii BABY TENIS

************************************************ 

MLADŠÍ, STARŠÍ ŽÁCI A DOROST

Mladší žáci - jedná se o první věkovou kategorii (10-12 let), kde se hráči účastní turnajů popř. soutěží družstev

Starší  žáci a dorost - již začíná aktivita na mezinárodních turnajích

Více o kategorii 

MLADŠÍ, STARŠÍ ŽÁCI A DOROST

************************************************ 

KONDIČNÍ A KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ

Tenis je jednostranný sport. Proto od prvních začátků těch nejmenších v naší školičce  dbáme na to, aby byly v treninzích  zakomponované pohybovky, žactvo a dorost potom kondici s atletickou průpravou. 

LTC Houštka - tenisový klub