.

BABY TENIS 8 - 9 let

Učíme děti mít hezký vztah ke sportu. Rozvíjíme jejich chuť se zlepšovat, "pilují" techniku (horní podání, voleje, hra na celý kurt, atd.). Společně s ostatními kamarády, a za podpory trenéra, se účastní prvních tenisových turnajů na velkém kurtu. Stále se hraje s měkkými balony. Turnaje se hrají systémem skupin, tzn. každý s každým. Až následně jsou zápasy o umístění, všichni mají tedy možnost si hezky zahrát. Turnaje trvají jeden den, jde hlavně o propojení hry a pohodové atmosféry.  Babytenis je hra která je určena pro hráče 8 - 9 let. Hraje se přes tenisovou síť s odlehčenými míči, kdy se míč odráží   krácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii.

PROČ BABYTENIS?

Babytenis umožňuje dětem dále rozvíjet všechny herní dovednosti získané v minitenise. Přechod  z minitenisu k   babytenisu je při správném metodickém postupu a při postupném zvětšování dvorce pro mladé hráče nenáročný a trvá pouze několik týdnů. V babytenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí nejenom správnou techniku tenisových úderů, ale trénují i různé herní situace, hrají soutěže o body a v neposlední řadě i cvičné zápasy. Přítomnost trenéra při tréninku je důležitá v roli pozorovatele, nikoliv hrajícího trenéra.

CO NENÍ VHODNÉ PRO BABYTENIS?

Pro babytenis nejsou vhodné tenisové míče určené pro závodní tenis z důvodu jejich váhy a vysokého odskoku. S těmito míči je hra pro děti velmi problematická. Při hře končí většina bodů tím, že míč jednoho hráče přeskočí, popřípadě že jeden z hráčů zahraje "nechytatelně rychlý úder", bez jakéhokoli taktického záměru, kamkoli do soupeřovy poloviny.

HRA O BODY

Zápas v babytenise se hraje na jeden set do 6ti gamů, za stavu 6 : 6 se hraje tie-break.. Můžeme se  setkat i s jinými  hracími systémy např. do 4 gamů, nebo super tie-break....Většinou záleží na trenérovi, pořadateli... jak nastaví pravidla. Ve hře o body hrají zápasy mezi sebou chlapci  s dívkami dohromady. Je dobré znát pravidla před zahájením tréninku,  turnaje atd. Důležité je vychovávat děti k fair play a naučit je vést tenisový zápas k potěšení ze hry.

NÁŠ TRENÉRSKÝ TÝM 


RÁDI BYSTE ZAŘADILI DÍTKO DO TENISOVÉ ŠKOLY?

Poprosíme o vyplnění níže uvedeného formuláře na základě kterého získáme přehled o Vašich časových možnostech a preferencích. Obratem Vás budeme kontaktovat s návrhem tréninkového plánu, který si s Vámi projdeme, doladíme, odsouhlasíme a poté už se budeme těšit na setkání na kurtu 🎾

Nebo máte jakýkoli jiný dotaz? 
Napište nám níže přes whatsapp 724 916 791, email tenis@ltchoustka.cz, nebo níže přes online chatbota a obratem Vám dotazy zodpovíme

LTC Houštka - tenisový klub