TENISOVÁ ŠKOLA 

výuka tenisu od nejmenších po dospělé

V našem tenisovém klubu LTC HOUŠTKA startuje unikátní projekt v rámci tenisu pro děti od 3 let! Nově jsme se stali členy projektu "Tenis dětem", který se zaměřuje na dětský tenis a pohybové aktivity pro děti. Tenis dětem je projekt, který přináší novou metodiku pro tenisový a osobnostní rozvoj mladých tenistů a poskytuje dětem trénink zábavnou a hravou formou. Součástí je i webová aplikace, jejímž cílem je zjednodušit tréninkový proces především pro trenéry a zároveň poskytnout možnost rodičům sledovat tenisový a pohybový vývoj svého dítěte.


Každá věková kategorie má pro hru svoje specifika, každý věk potřebuje jiný přístup a každé dítě je jiné. Při sestavování tréninku se snažíme sestavovat plány tak, aby děti chodily na tenis rády a vytvořily si pozitivní vztah ke sportu. Vedení dětí ke sportu není jednoduché. Jde však o investici, která se zaručeně vrátí. Dítě nejen zachrání před hodinami strávenými na telefonu či tabletu, ale především ho naučí, že bez tréninku a práce nejsou výsledky. Naučí se vyhrávat, ale i prohrávat, sport dítě vede k trpělivosti, důslednosti, řádu, cílevědomosti a fair play. V neposlední řadě vede ke zvyšování fyzické zdatnosti a vytváření krásných přátelství.  Sport je po všech stránkách dobrým vkladem do života.

Velmi důležitým faktorem na který klademe důraz je vytváření a budování týmu, nových  kamarádských vztahů, které mnohdy vydrží až do dospělých let. Ne vždy je každodenní dril klíčem k úspěchu. Dítě si chce rozšiřovat obzory, chce být součástí týmu kamarádů. Proto jsme pro naše svěřence kromě standardních tréninků připravili i týmové tréninky.

PÁTEČNÍ TÝMOVÉ TRÉNINKY - 3 HODINY

Jsou vhodné pro závodní hráče a již větší šikovné dětské tenisty. Podle počtu přihlášených hráčů se zajistí odpovídající počet trenérů. Začíná se pro řádnou rozcvičkou (takovou, která by měla předcházet každému turnajovému zápasu), následují 2 hodiny sparingů s hráči nahoru  a i sparingy výkonnostně směrem dolů, kdy se hráči střídají a za dvě hodiny si vyzkouší několik typu protihráčů, kdy každý má jiný styl hry. Týmové tréninky / sparingy jsou pak výborné při zúročení na turnajích kde každý soupeř hraje jiný tenis. Zakončení týmáku je pak důkladným strečinkem, který by děti měly dělat po zápasech. 

NEDĚLNÍ TÝMOVÉ TRÉNINKY - 2 HODINY

Vhodné pro menší děti a školičku. Podle počtu přihlášených hráčů se zajistí odpovídající počet trenérů. Děti se poté střídají na tréninku ve skupince a kondičce / pohybovkách. Tréninky jsou vedeny zábavnou formou, která je vhodná pro tuto věkovou kategorii dětí

ROZDĚLENÍ A KATEGORIE HRÁČŮ

Závodní tenis v ČR je rozdělen na několik věkových kategorií:  přípravku / minitenis, babytenis, mladší žactvo, starší žactvo, dorost a dospělí. Všichni hráči, kteří chtějí hrát tenis závodně, se musí stát členy příslušného tenisového oddílu (klubu) a dále se musí zaregistrovat do Českého tenisového svazu prostřednictvím jeho informačního systému (viz stránky www.cztenis.cz). Jakmile přijde čas na závodní hraní předá Vám trenér potřebné informace.

PŘÍPRAVKA A MINI TENIS

Přípravka a minitenis je hra která je určena pro hráče 6-7 let. Hraje se přes tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii. 

Více o kategorii 
PŘÍPRAVKA A MINI TENIS 

BABY TENIS 8 - 9 let

Minitenis je hra která je určena pro hráče 8-9 let. Hraje se přes tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii. Více informací o kategorii mini tenis (tréninky, turnaje, vybavení)

Více o kategorii
BABY TENIS

MLADŠÍ, STARŠÍ ŽÁCI A DOROST

Mladší žáci - jedná se o první věkovou kategorii (10-12 let), kde se hráči účastní turnajů popř. soutěží družstev

Starší  žáci a dorost - již začíná aktivita na mezinárodních turnajích

Více o kategorii 

MLADŠÍ, STARŠÍ ŽÁCI A DOROST


KONDIČNÍ A KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ

Tenis je jednostranný sport. Proto od prvních začátků těch nejmenších v naší školičcce  dbáme na to, aby byly v treninkách  zakomponované pohybovky, žactvo a dorost potom kondici s atletickou průpravou. 


RÁDI BYSTE ZAŘADILI DÍTKO DO TENISOVÉ ŠKOLY?

Poprosíme o vyplnění níže uvedeného formuláře na základě kterého získáme přehled o Vašich časových možnostech a preferencích. Obratem Vás budeme kontaktovat s návrhem tréninkového plánu, který si s Vámi projdeme, doladíme, odsouhlasíme a poté už se budeme těšit na setkání na kurtu 🎾Kudy k nám ? 

LTC Houštka

Houštka 1259, Stará Boleslav, 250 02

+420 724 916 791

tenis@ltchoustka.cz

www.tenishoustka.cz

www.facebook.com/ltchoustka.cz

LTC Houštka - tenisový klub